Březen 2009

Zařízení chovné stanice- jak na to?

21. března 2009 v 18:18 | Lenka |  Zajímavosti

Chovná stanice

Mít chovnou stanici, je jako mít firmu, kde vy nabízíte někomu produkt (štěňátko) a on si ho buď koupí a nebo ne. Když se tedy rozhodnete mít chovnou stanici- mezitím se musíte 50x rozmyslet a říct si jaké to má plusy a mínusy. Pro babičku byly spíš mínusy, ale přeci jen mezi těmí mínusy se naopak našlo hrozně moc plusů. Mínusy byly takové, že to babičce vzalo vlastně 20 let, kdy si babička pořídila fenku Ditu, která byla její úplně první fenka, se kterou chodila na psí zkoušky, měla první štěňata, jenže ne na dlouho. Tuto fenku ji zastřelili na dovolené, když babička šla svou fenečku vyvenčit už se nevrátila s ní domů. Nějaký pytlák ji zabil a to přímo do týle. A tak se babička rozhodla, že si pořídí novou fenku. Tentokrát si koupila fenku jménem Jackie First Star a díky známosti jedné polské paní získala Flaxe vom Phauenhof a začal rod : Z Kublova. Než ale tento rod vznikl, musela babička napsat na ČMKU, kde napsala 5 různých názvů, jak by se její chovná stanice mohla jmenovat. Napsala tam např. Chovná stanice u ramane Vltavy, nebo různé jiné a jiné a když už nevěděla co by dala za páté, napsala tam ,,z Kublova" a toto jednié, které myslela, že vůbec nebude mohla mít. Ono totiž nesmí se stát, aby byly na světě dvě chov. stanice, a tak babička získala chovnou stanici ,, z Kublova". Babička sice chtěla ,,Black and wild" jenže za komunismu se nepovolovaly cizí nazvy, a tak je to to tak jak už jsem řekla. Potvrzení, které získáte vypadá takto:Tohle není sice naše potvrzení, ale je zde na ukázku. Přeci jen, ale za to co přináší radost, když Vám vyrostou krásná a zdravá štěňátka a ten pohle na ně je prostě nepostradatelný.
PS: Zapomněla jsem říct, že vytvoření chvoné stanice není zdarmo, ale takové zařízení stanice stojí : 1785,-.

Další krytí

21. března 2009 v 17:49 | Lenka |  Novinky
Tak Atísek má za sebou zase další krytí tentokrát s Baruškou. Fotku přidáme, ale ještě je ve foťáčku. Uvidíme, jestli přibyde nějaká další :)

Na prodej...

15. března 2009 v 21:50 | Lenka |  Novinky
Tak pokud byste měli někoho, kdo by měl zájem o krásné jezevčí štěňátko, černého s pálením, tak neváhejte a pište. Pište na email: Irena.Wildtova@seznam.cz. Cena je 8000,-, protože je to štěňátko s PP a malého rázu. Budeme se těšit. Zpp :)

Krásná novinka!

12. března 2009 v 14:21 | Lenka |  Novinky

O5 štěňátka!


No tak se nám narodila na kanoce 2 krásná štěňátka. Holčinka a kluk! No není to nádhera. Jména budou tentorkát od Ypsilonu, takže zatím jsme vymyslely: Yessica a Yukon nebo Yukatan, ale to je zatím ještě otevřené... Tak se mějte a držte nám palečky, aby byla zdravá.

Dávejte si pozor!

6. března 2009 v 23:08 | Lenka |  Zajímavosti

Pes před obchodem je v ohrožení!

Prudký nárůst krádeží psů před obchodními centry a samoobsluhami zaznamenávají v posledních týdnech operátoři Národního registru majitelů zvířat.
Řada majitelů využívá procházky se psem k nákupu. Svého mazlíčka pak nechají na volno nebo přivázaného čekat před dveřmi obchodu či na parkovišti. V řadě případů však svého psa po návratu z nákupů již nenajdou. Na místě často nezůstane ani vodítko, na kterém byl pes přivázaný. V některých případech pes jen využije nepřítomnosti majitele a vydá se na vlastní pěst za dobrodružstvím. Stále častěji se však psi stávají obětí krádeží a nezřídka končí jejich osud tragicky; zvláště v případě středních a větších psů. Převážná většina psů se díky mikročipu vrací dříve či později zpět ke svým majitelům. Jsou však případy, kdy ani mikročip nemůže pomoci. Podle informací od majitelů i policistů totiž mohou být ukradení psi dokonce zabiti a určeni ke konzumaci!
Národní registr majitelů zvířat proto naléhavě doporučuje majitelům psů, aby nenechávali své mazlíčky čekat samotné před obchody, a to ani uvázané.
zdroj - zde naleznete tento článek.


Hello!

1. března 2009 v 17:21 | Lenka |  **Obrázky**

Ahoj! Zdravíme všechny pejskaře a pejskařky. Máme tu 1. března, a zima už snad konečně odchází. Pejskové jsou už určitě zcela nadšení, že už nemusí mít tlapky plné soli. Náš Arturek si užil sněhu dosti na horách, takže teď už spokojeně odpočívá a těší se na příští rok. Na horách mají ještě sněhu dost, ale tady v Praze už skoro žádný není. Někde možná jo, ale u nás už vůbec. Pomalu můžete uklízet a prát zimní věci, nezapomeňte vyprat psí oblečky, ať pak nevyndáte jen ,,prožraný kus čehosi", co měl být zimní kabátek pro pejska. Tak se mějte a zase u další článku Vaše Lenička a Arturek!