Červenec 2008

Obrázek věnovaný všem milovníkům jezevčíka

23. července 2008 v 14:47 | Lenka |  **Obrázky**
Tohle mluví za vše. :-)

Jezevčíci jsou nejagresivnějším psím plemenem- to si teda nemyslím!

21. července 2008 v 14:25 | Lenka |  Novinky

Jezevčíci jsou nejagresivnějším psím plemenem

Už asi nevědí co by jinýho napsali. Tohle mi příjde jako pěknej kec. Záleží na tom jak si kdo psa vycvičí a jestli se s ním bude jednat zle bude ten pes taky zlý. Ať už to je třeba čivava nebo rotvajler, který pokud se s ním dobře jedna taky nemusí být zlý a agresivní. Nevím co si o tom myslíte vy, ale napište nám Váš názor!
Ilustrační fotografie jezevčíka
Zapomeňte na bullteriéry či rotvajlery, nejagresivnějším psím plemenem je pohádková Špagetka. Podle amerických odborníků jsou totiž skutečně nejpodrážděnější rasou jezevčíci, kteří nejvíce štěkají, vrčí a hlavně napadnou nejvíce lidí. Podle nové studie kousne cizího člověka každý pátý jezevčík.
Zhruba stejný počet jedinců této rasy napadá jiné pejsky a minimálně každý dvanáctý napadne přímo svého majitele. Přitom prodloužený pes s krátkýma nohama je jedním z nejoblíbenějších plemen, která člověk chová. Oblíbený je pak zvláště v Německu, kde mu říkají daschhund - jezevčí pes.

Jinak jsou ale tito čtyřnozí kamarádi velmi hraví, zábavní a nesmírně rádi honí malá zvířata, vyhrabávají myší díry a doslova šílí za pohozeným tenisovým míčkem.

Studie také potvrdila to, co se mezi chovateli psů dobře ví - čím menší plemeno, tím agresivnější a nervóznější uštěkaný chlupáč. Druhým nejagresivnějším plemenem jsou tak nejmenší psíci - čivavy.

Třetí pozici potvrdil Jack Russel teriér, o jehož agresivitě se kynologové zmiňují i v popisu rasy. Podle autora studie Jamese Serpella z University of Pennsylvania jsou malá plemena geneticky předurčena k agresivitě více než ta velká.

"Uváděná míra agresivity je v některých případech znepokojující, s mírou kousnutí nebo pokusů o kousnutí kolem dvaceti procent vůči cizím lidem a třiceti procent vůči cizím psům," uvedl Serpell, jehož tým posuzoval agresivitu u třiatřiceti klasických psích plemen.

Nejméně agresivními plemeny mezi nimi byli basseti (basset hound), zlatí retrívři, labradoři, sibiřští husky a ohaři. Známí "rváči" pitbull teriéři, rotvajleři či rhodéští ridgebackové patří mezi průměrně agresivní plemena.

Jezevčík uhryzal majitelce palec, když spala

Příkladem agrasivity jezevčíků je případ šestapadesátileté Lindy Floydové z amerického státu Illinois. Přiznala, že jí její milovaný trpasličí jezevčík jménem Roscoe snědl palec u nohy když spala. Paní Floydová nemá v důsledku degenerativních procesů způsobených cukrovkou v prstech u nohou žádný cit.
Jak uvádí list Alton Telegraph, žena si všimla, že jí palec chybí teprve, když se probudila ze spánku. Zavolala dceři a ta jí přivolala záchranku.
Lékař řekl, že palec paní Floydové byl zafačovaný, protože se na něm hojil zatržený nehet. Je možné, že právě obvaz psíka přilákal. Paní Floydová se po převazu zotavuje doma. Jezevčík Roscoe na uhryznutý palec doplatil - byl preventivně utracen.
zdroj: novinky.cz